Partimizde, Dünya’da Ve Türkiye’de Özelleştirme Tartışıldı

30 Mayıs 2018

Partimiz salı toplantıları çerçevesinde Dünya’da ve Türkiye’de özelleştirme masaya yatırıldı.
Genel Sekreterliğin hazırladığı toplantıya çok sayıda partili katıldı. Genel Merkez’de yapılan toplantıda konuşan Genel Başkanımız Prof.Dr. Abdurrahim Karslı Türkiye’de özelleştirmedeki yanlışlıklara dikkat çekti.

Türkiye’deki özelleştirme hareketinin bir çoğuna itirazlar yapıldığını kaydeden Karslı “Yapılan itirazlar sonucunda birçok özelleştirmeyi İdari Mahkemeler durdursa bile hükümet devam ettirdi. Türkiye’de garip şeyler oluyor. Mahkeme kararından sonra satışa devam edemezsiniz. Ama kimsenin kararı dinlediği yok. Kurumlar hemen teslim ediliyor” dedi.

Kurulacak olan hükümetin programını incelediğini söyleyen Gele Başkan “Şöyle bir baktım nasıl pembe bir tablo var. Adil yargılama diyor, dış politika ve ekonomideki başarıların devam edeceği söyleniyor. Biraz insaflı olun. Yargılamada adaletten bahsedebilir miyiz, dış politikadaki halimiz ortada. Ekonomi deseniz ben halka bakarım, tüccara bakarım. Alınan krediler yüzde yüzlerin üzerinde. Borç alarak yatırım yapılıyor. Sonucunda da hüsran geliyor” diye konuştu.

Milli Eğitim’deki uygulamaları da şaşkınlıkla izlediğini belirten Abdurrahim Karslı “Bir uygulama yaptılar, güya öğrenci yerleştirme adı altında. Bir çok çocuğumuzu 100-200 km. uzaktaki okula yerleştirdiler. Sonra itiraz gelince de bekleyin okullar açılsın kontenjanlara göre yerleştireceğiz diyorlar. Böyle bir şey olur mu ? Öğrenciler ve veliler mağdur” dedi.

Genel Başkan’dan sonra söz alan, Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Taşpınar ise “Mevcut siyasetin alternatifiyiz, sadece iktidarın değil” dedi ve Türkiye’deki özelleştirme sırasında yaşanan yanlışlıklar hakkında bilgi verdi.