Prof. Abdurrahim Karslı’dan şehitlerimiz için yürüyüşe davet mektubu

24 Mayıs 2018

Kıymetli arkadaşlar masum ve vazifelerinin başında iken şehit edilen görevlilerimiz için 01.08.2015 Cumartesi günü saat 14’oo da Üsküdar’da buluşalım. Bu buluşmada maksat şehitlerimize karşı vazifelerimizi yapmak ve bütün bu olaylar karşısında ne yapılması gerektiğini beraber konuşmaktır.

Herkes birşeyler için konuşuyor ve birileri için yürüyor. Biz de memleketimiz, şehitlerimiz için yürüyelim ve müsbet hareketimizi konuşalım. Eğer vaktinde konuşmaz ve birşeyler yapmazsak, sonuçta bize kalan sadece ağlamak oluyor. Artık hukuk çerçevesinde konuşalım ve yürüyelim. Lütfen susmayalım, oturmayalım, daha fazla insanımızın ölmesini beklemeyelim…

Bu günden itibaren birşeyler yapalım…Yoksa çok geç olacak! 96 yıl önce Kurtuluş mücadelesi ve Hürriyet hareketinin meşalesi olan, 23.07.1919 Erzurum Kongresinin ruhunu yeniden hatırlamak dileğiyle… 23 Temmuz 1919 ruhunu taşıyan bütün Erzurum’luları da Üsküdar buluşmasına, şehitlere minnet borcunu kısmen de olsa ifa için bekliyorum.

Yerimizde oturup konuşmak yetmez, hukuk içinde düşünceyi fiiliyata geçirmek gerekir. Ehli insafı, ehli hak ve hukuku bekliyorum.

Korkmayınız!

Prof. Dr. Abdurrahim Karslı
Merkez Parti Genel Başkanı