Prof. Dr. Abdurrahim Karslı: ‘Bayramdan önce gazetemiz çıkacak’

24 Mayıs 2018

Merkez Parti Genel Başkanı Abdurrahim Karslı resmi twitter hesabından yaptığı açıklamalarda Ramazan ayının hayırlara vesile olmasını dilerken partililerinden basın yayın konusunda daha yoğun çalışmalarını talep etti.
Prof. Dr. Abdurrahim Karslı’nın açıklamaları şöyle:

‘Rahmet ve bereket ayı olan Ramazan ayı hayırlara vesile olsun
Rahmet ve bereket ayı olan Ramazan ayının teşkilatlarımız, milletimiz ve bütün İslam alemi için hayırlara vesile olmasını temenni ederim. İnsanı insan eden değerlerin başında inancı gelir. Bu ayın Kuran ayı olması sebebiyle inşaallah Kuran’ı doğru anlamamıza da sebep olur. Rububiyeti İlahiyenin anlaşılması, şahsi ve ictimai kemalat ve nefsin terbiyesine de vesile olması cihetiyle, gayret içinde olmamız gerekir. İslamın en büyük alameti farikası ve beş erkanından biri olan Ramazan bizleri insan, belki hakiki sultan eyleme sırrına eriştirsin inşaallah.

Çare merkezi bir toparlanma
Ankara’ada dün ve önceki gün yapılan Başkanlık divanı, MYK ve il başkanları değerlendirme toplantılarımız çok verimli geçmiştir. Bütün arkadaşlarıma canı gönülden teşekkür ediyorum. Türkiyenin dertleri gittikçe artmakta ve milletimiz devamlı uçlara savrulmaktadır. Bu mevcut halin böyle devamı mümkün değildir. Millet bu seçimde sadece bir an önce tek parti iktidarından kurtulmayı düşünmüştür. Bundan sonra çare bir merkezi toparlanma olacaktır. İnşaallah bunun için bizler yeterli gayret sarf eder ve çare oluruz diye karar alınmıştır.

Bayramdan önce gazetemiz çıkacak
Toplantımızda alınan önemli kararlardan biri, aylık bir gazete çıkarmak olmuştur. Bu partimizin bilinmesine, tanınmasına bir vesile olacaktır. Bunun için bütün arkadaşlarımızın her konuda kendi bölgelerinden haber, yorum ve yazılarını merkezimize göndermelerini bekliyorum. Gazetemizin ilk sayısını Bayramdan önce çıkarmayı düşünüyoruz, bu sebeple acele etmenizi rica ediyorum. Her ilden en az bir yazı olmalıdır. Merkez Parti bundan sonra bir mektep, bir enstitü ve bir fakülte gibi çalışacaktır. (Çalışmalarınız için: 0216 545 6969 – basin@merkezparti.org.tr) Akademisyenlerimizin de daha çok alakasını bekliyorum. Belli bir siyasi kültür ve ahlakın oluşması için internet ortamında serbest ve herkesin katılabileceği eğitim faaliyeti de düşünüyoruz. Bu yazılı çalışmalarımız, eğitim çalışmalarına bir zemin hazırlayacaktır. Türkiye’de en önemli ve ortak bir problemimiz “siyasi ahlaktır”.’