Prof. Dr. Abdurrahim Karslı’dan ‘Babalar Günü’ mesajı

23 Mayıs 2018

Merkez Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Abdurrahim Karslı ‘Babalar Günü’ vesilesiyle yayınladığı mesajında ‘bizim için hayatlarını dahi her an feda etmeye hazır olan bu insanları kendilerine layık hürmet ve muhabbetle devamlı hatırlayalım’ dedi.
“Evet bu gün babalar günü. Ben şahsen böyle babalar, anneler ve sevgililer günü gibi sonradan uydurulmuş şeyleri fazla sevmiyorum. Çünkü; Ben anne ve babamı ve sevdiklerimi ömrüm oldukça her gün her an hatırlamak ve canı gönülden anmak istiyorum. Sadece onları mı hayır, başka? Bütün geçmişimi, beraber yaşadığım insanların anne babasını, bu tarihi bana hediye edenleri hissiyatım ve duygularım her an hatırlatıyor.

Küçük bir köyde büyüdüğüm için orada akraba dahi olmasak, büyüklerimin sevdiği ve saygı duyduğu insanları bir yakınım gibi özlüyorum. İnsan deyince aslında kainatla alakalı bir varlık,özellikle vefa gibi bazı duygular unutmaya ve terk etmeye müsaade etmez.

Bir ara okumuştum Hz.Eyyüb(as) yara bere içinde, tahammülü mümkün olmayan kokularla çok uzun süre hasta kalınca bütün kavmi ve herkes onu terk etmiş. Eşine demişler sen de artık bırak bu insanı iyileşeceği yok: O, Hz. Eyyübün inancını kabul etmediği halde, şöyle demiş: Hz. Eyyüb (as) benim kocamdı ve hastalığından önce birlikte güzel günler geçirdik. Benim vefa duygum şimdi onu terk etmeye müsaade etmiyor.

Bizler de bu asırda bütün duygularımız körelse dahi “vefa duygusu sebebiyle” sebebi vücudumuz olan anne ve babalarımızı hep hatırlamalıyız belli günlerde ise mutlaka daha çok aramalı ve sormalıyız. Rahmete göçmüş olanları hayırla yad edip, hayır dua okumalıyız. Ruh bakidir, hisseder.

Ben de bir babayım ve babamla da beraber yaşıyorum. Şu an beni geçmişimle bağlayan en önemli insan.

Bütün ruhu canımla şunu anladım. İnsan kardeşi dahil herkesi kıskanabilirmiş. Fakat anne baba asla çocuklarını kıskanmaz,hep kendisinden daha iyi olmasını istermiş. O halde bizim için hayatlarını dahi her an feda etmeye hazır olan bu insanları kendilerine layık hürmet ve muhabbetle devamlı hatırlayalım.”