Prof. Dr. Karslı: Karanlıklar İçin Mum Yakacağız

31 Mayıs 2018

Merkez Parti Genel Başkanı Prof.Dr. Abdurrahim Karslı, ilk alternatif grup toplantısını Genel Merkez’de yaptı.

Çok sayıda partilinin katıldığı toplantıda, yeni bir parti olduklarını ve artık söz söyleme haklarının doğduğunu belirterek, ‘Karanlıklar için mum yakacağız’ dedi.

Siyasetin problemleri çözme sanatı olduğunu vurgulayan Karslı, ‘Öyle bir memleket düşünün ki, yol kesiyorlar, bayrak indiriyorlar, hükümetten tık yok. Vatandaşlarımız esir ediliyor, konuyla ilgili basına yasak getiriliyor. Yine vatandaşlarımız dağa kaçırılıyor, hükümet, teröristlerden getirmelerini bekliyor. Vatan içerisinde belirsiz bir heykel dikiliyor, hükümet ses çıkarmıyor. Hükümet’in tüm bu konularda istişare kaynağı belli. Apo ve Kandil’deki adamları. İnşallah sonları da bir olur’ diye konuştu.

Türkiye’nin vicdanların rahatsız olduğu bir ülke konumuna geldiğini belirten Prof. Dr. Karslı, ‘Hukukla uğraşıyorlar, yargıyla herkesin yolu mutlaka kesişiyor. İnsanlar zan’la mahkeme ediliyor. Operasyonlar hırsız için değil, hırsızı kovalayanlar için yapılıyor. Türkiye’de siyaset dini tahrip etmek için, ülkeyi bölmek için yapılıyor. Ama şu bilinsin ki, Türk halkı Suriyeliler gibi ülkesini terk etmez . Vatan ve dinine dokunursanız işte o zaman durum değişir. Artık Merkez Parti’nin her hafta söyleyeceği söz olacak’ dedi.

Toplantıda daha sonra bir konuşma yapan Genel Başkan yardımcısı İrfan Demiralp, Türkiye’nin ekonomik durumunu değerlendirdi. Demiralp, ülke ekonomisinin çöküşe doğru ilerlediğini söyledi.