Prof. Karslı, doğduğu topraklardan seslendi: ‘Evimiz Yanıyor! Bize vekalet verin!’

24 Mayıs 2018

Merkez Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Abdurrahim Karslı,memleketi Erzurum’da kendisine ve Merkez Parti’ye sahip çıkılmasınıtalep ederek, ‘Sizden biriyim. Erzurum Horasan’lıyım. Yani içinizden biriyim. Bana ve Merkez Parti’ye sahip çıkın’ diyerek hemşehrilerinden oy istedi.
Doğunun Paris’i olarak nitelendirilen Erzurum’da partisinin il teşkilatını ziyaret ettikten sonra Erzurum Gazeteciler Derneği’ne giden Merkez Parti Genel Başkanı Karslı, özelikle halkın sorunları hakkında gazetecilerden bilgi aldı. Kendisine hiç yabancı olmayan Erzurum’da şehir turu atan Genel Başkan Karslı, daha sonra beraberindeki bölge Milletvekili adayları ve partililerle birlikte Pasinler İlçesi’ne geçti. Lise yıllarının geçtiği Pasinler’de eski okul dostlarını görüp hasret gideren Genel Başkan Karslı, zaman zaman duygulu anlar yaşadı.

‘HORASAN, DOĞUP BÜYÜDÜĞÜM YER!’

Merkez Parti Genel Başkanı Abdurrahim Karslı ve beraberindeki milletvekili adayları ve partililer, uzun bir araç konvoyu eşleğinde Horasan’a girdi. Sokakta halkı selamlayan Genel Başkan Karslı, daha sonra partisinin Horasan İlçeTeşkilatı’nın balkonundan halka hitap etti. Karslı, Horasanlılardan kendisine ve partisine sahip çıkmaları için destek isteyerek, ‘Ben burada bu topraklarda büyüdüm. Horasan’ı adam gibi biliyorum. Hangi sokakta kim ne iş yapıyor biliyorum. Benim sizden ricam. Sizden biri olarak. Bu topraklardan çıkan biri olarak bana ve Merkez Parti’ye sahip çıkmanızdır. Açın hemşehrinizin önünü,
açın Merkez Parti’nin önünü size hizmet getirsin. Sizin İsteklerinize cevap versin’ diye konuştu.
Merkez Parti Genel Başkanı Prof. Abdurrahim Karslı, Horasan Kaymakam’ı Doğan Dinç’i de makamında ziyaret ederek ilçenin sorunları ve hangi konuda daha çok şikayet aldıkları yönünde bilgi aldı. Genel Başkan Karslı, Horasanlı hemşehrileriyle bire bir görüşmek ve onların sorun ve isteklerini dinlemek için Kaymakamlıktan ayrıldı.