Prof. Karslı: ‘Ezan susmayacak, Bayrak inmeyecek, Türkiye bölünmeyecek!’ (izle)

24 Mayıs 2018

Merkez Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Abdurrahim Karslı,TRT’nin seçime girmeye hak kazanan Siyasi Parti Genel Başkanlarına ayırdığı süre zarfında saat 17.43’te çıktığı TRT ekranından halka seslenerek Merkez Parti’ye oy istedi.
Konuşmasına partisinin kuruluş tarihi ile seçime girmeye hak kazanmasıyla başlayan Genel Başkan Karslı, 7 Haziran seçimlerinde adının konmadığı bir kurutuluş savaşını yaşandığını belirterek, ’Türkiye’de Hak,Hukuk ve Adelet yok. Birileri tüm Adaleti kendi lehine kullanıyor. Daha İlk sorguları dahi yapılmayanlar hemen içeri atılıyor. Halbuki olayın bir ilk sorgusu var, bunun ifadesi var. Ama ne yazık ki bunların hiçbiri yapılmadan kişi birilerinin talimatıyla içeri atılıyor. Bu adaletsizliğe son vermek gerek’ dedi.

Merkez Parti’nin her zaman halkın yanında ve doğru yolda olacağının adeta garantisini veren Merkez Parti Genel Başkanı Karslı, ’Merkez Parti iktidarında ezan susmayacak. Bayrak İnmeyecek ve toprak bölünmeyecektir. Bugünkü iktidar PKK’nın güdümünde. Başta Güneydoğu olmak üzere Türkiye’nin birçok bölgesi PKK denilen terör örgütünün kontrolündedir. Namaz farz, soygunu ise harç anlamına geliyor. Merkez Parti iktidarında bunlar olmayacak ve Türkiye böyle bir yönetim ile idare edilmeyecektir’ diyerek Türk Milleti’nden ülkeyi yönetmek için 7 Haziran’da vekaletname istedi.