Prof. Karslı: İktidarın tek bir fikir babası var, o da Apo – Sözcü

30 Mayıs 2018

Merkez Par­ti Başkanı Ab­dur­ra­him Kars­lı, ik­ti­da­ra yük­len­di. “Bu seçim, bir kurtuluş savaşı olacak­” de­di.
Hande ZEYREK – Karslı, “AKP’nin dini, yalan ve talan üzerine kurulu… Osmanlıcılıkları da yalan… Osmanlı’yı seven bir insan Cumhuriyeti yıkmak yerine daha ileri götürür. Türkiye bu seçimde AKP’den, yolsuzluklardan ve terörden kurtulmak için Kurtuluş Savaşı’ndaki gibi varını yoğunu ortaya koymak zorunda” dedi.

Merkez Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Abdurrahim Karslı partisini ‘Mevlana Tekkesi’ne benzetti. “Meclis dışında kalan çok sayıda partiden en uç sağ ve solda nitelendirilen insanlar Merkez Parti’de toplanıyor” diyen Karslı, 7 Haziran seçimi için Kurtuluş Savaşı benzetmesi yaptı. AKP’nin tek başına hükümeti kuracak çoğunluğa ulaşmaması gerektiğini, aksi halde Cumhuriyet rejiminin yıkılacağını belirten hukuk profesörü Karslı gündemle ilgili SÖZCÜ’ye çarpıcı açıklamalarda bulundu. İşte Karslı’nın sözleri:

Türkiye’de Meclis dışında ne kadar parti varsa hepsi Merkez Parti’de toparlanıyor. En uç soldan en sağa kadar tüm partilerin toplanma yeri olduk. Bu haliyle Merkez Parti Mevlana Tekkesi’ne benziyor. Biz sıfır noktasından başladık. Önce seçime girme hakkı aldık. Sonra teşkilatlarımızı kurduk. Şimdi de diyorum ki sağ ve sol demeden herkes geliyor. Çünkü ülkenin birliği kaderi önemli. Bu seçim gerçekten bir kurtuluş savaşı. AKP’den, haksızlıklardan, yolsuzluklardan, terörden, yargının baskı unsuru olarak kullanılmasından kurtuluş…

“TÜRK TOPRAKLARINI SATIYORLAR…”
Haziran seçimleri için AKP, “Bu kutsal bir görevdir. 400 milletvekilini bize verin. Reklam arası ve ara rejim dediğimiz Cumhuriyeti kaldıracağız” diyor. Başkanlık sistemini kuracaklar. Türk Milleti’nin tek kurtuluş çaresi var; Meclis’in içindeki partilerden başka bir partiyi Meclis’e sokmak. O da Merkez Parti olmalı. Bu millet eğer bu rejimin değişmesini istemiyorsa, tarafsız ve bağımsız bir yargı istiyorsa o zaman Merkez Parti’yi Meclis’e sokmalı.
‘BİZ yeni Osmanlıcıyız’ diyorlar. Ama bunlar Osmanlı’yı bilmiyor.Osmanlı’yı seven bir insan Cumhuriyeti yıkmak yerine daha da ileri götürür. Osmanlıçcılık yalan. AKP’nin dini yalan ve talan üzerine kurulduğu gibi Osmanlıyla ilgili beyanları da yalan. Nitekim Osmanlı’dan elimizde kalan tek yer Süleyman Şah Türbesi’ni terk ettiler. Yunanistan’a 12 ada verdiler. Bunlar Türk toprağını satıyor. AKP’in rejimi değiştirmek için son seçimi. Halife-i Arz olacak Tayyip Bey. Bütün Müslümanların halifesi olacak. Bu onlar için kurtuluş. PKK için de kurtuluş. Çünkü artık terör örgütü olmaktan kurtulacaklar devletin ortağı olacaklar.
“HERKES VATANI İÇİN CANINI VERİR”

Türkiye Cumhuriyet’i her gün kan kaybediyor. İsraf, hırsızlık uğursuzluk her şey var. Türk Milleti tarihi bir karar verecek. Ya hırsıza teslim olacak ya da yoluna devam edecek.
TEPSİ içinde kimse Tayyip Bey’e ‘Buyrun başkanlık sizin’ demez. Bu memlekette hâlâ ölmeyen kurum ve kuruluşlar var. Öcalan çıktı geldi; ‘Oh ne güzel Halfeti’de ona da saray yaptık memleketi oradan idare etsin’. Böyle bir şey yok. Bu millet vatanı için canını verir. Tahammül eder ama bıçak kemiğe dayandığı zaman Suriyeliler gibi memleketi terk etmez.

Silivri bunlar için lüks kalır
idam cezasını getireceğiz!

Abdurrahim Karslı, AKP’nin seçime doğru kendi içinde parçalanacağını savundu. Karslı, “AKP’lilerle de görüşüyorum. Kızıyorlar ama riyakarlar ve menfaatlerini düşündükleri için ayrılamıyorlar. Tayyip Bey ve ekibi inişte… AKP ipi 17-25 Aralık’ta çekildi. Tayyip Bey tarihteki en beceriksiz despot. Bu kadar güçle yüzde 52 değil 98 alınır. Bunlar en çok hukuka muhtaç olacaklar. Ben yine de adil bir yargılama için onlar adına dua ediyorum. Bunların yaptıklarına göre bir yer arasak Silivri bunlar için lüks kalır” dedi.

“DOKUNULMAZLIKLARI KALDIRACAĞIZ”

Karslı, Merkez Parti’nin ilk etapta sosyal medya ve yerel televizyon kanallarında başlatacağı seçim kampanyasıyla vermek istedikleri mesajı ise şöyle anlattı: “Bölmeyiz, böldürmeyiz. Dicle ve Fırat kan akar bu memleket bölünmez. Tarafsız ve bağımsız bir yargı oluşturacağız. Herkes için adalet diyeceğiz. İdam cezası geri gelecek diyoruz. Güneydoğu’da görevli memuru evinin önünde sırtından vuran, idamı hak eder. Ayrıca, milletvekili dokunulmazlıkları da kalkmalı. Herkes muhakeme edilmeli. Öğretmen maaşı ile vekil maaşları aynı olmalı. Öğretmen maaşını çıkaramıyorsan vekil maaşını indir. Emeklilere hibe olarak bir defa 2 bin 500 lira verilmeli. Emekli maaşları açlık sınırının üstüne çıkarılmalı.”

KUYUNUN DİBİNDEN ZİRVEYE…

İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Abdurrahim Karslı, “Ben bu milletin her halini yaşayarak gördüm. Hz. Yusuf misali kuyunun dibinden kaderin tecellisiyle zirveyi gördüm. Numaradan bir adam değilim” dedi.