Prof. Karslı: PKK’dan dolayı Kürtlere tepki göstermek PKK’ya hizmet etmektir

24 Mayıs 2018

Merkez Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Abdurrahim Karslı, Kürtlere yönelik provokatif eylemlerin stratejik olarak kurgulandığını ve Türkiye’yi iç harbe götürme amacı taşıdığını belirterek, olayların arkasında Osmanlı Ocakları olduğu duyumlarını değerlendirdi.
Halk TV’de Cüneyt Akman’ın sorularını Prof. Dr. Esfender Korkmaz ile yanıtlayan Prof. Dr. Abdurrahim Karslı, Osmanlı Ocakları’nın yönetmelikle kurulan legal bir yapı olduğunu ancak içlerinde iyi niyetli insanlar olmasına rağmen AK Parti ile irtibatlı mafya üyelerinin de bulunduğunu söyledi.

Prof. Dr . Abdurrahim Karslı, “PKK eylemlerinden dolayı Kürtlere tepki gösterilirse yine PKK’ya hizmet etmiş olursunuz. Onlar terör ve kargaşa ortamından uzaklaşmak için yaşadığı topraklardan batıya yerleşen vatandaşlarımızdır. Onlara iyi davranmak zorundayız. Allah Kürt vatandaşlarımızın yardımcısı olsun” dedi.

Olayları gerçekleştirenlerin Türkiye’nin menfaatini değil felaketini düşündüğünü dile getiren Prof. Karslı, “Bunlar PKK’nın ekmeğine yağ süren teröristler. Osmanlı Ocakları bir yönetmelikle kurulmuş legal bir yapı. Onları tamamen suçlamıyorum. Ancak içlerinde terör örgütleriyle, mafyayla ilişkili insanlar var. AK Parti tarafından finanse edilen ve desteklenen kişiler bunlar. Sağ siyasette yer almış, mafya ile irtibatlı isimler. Türkiye’de hiçbir şey gizli kalmaz. Bunlar ortaya çıkacaktır” diye konuştu.

Prof. Karslı, Kürt vatandaşların PKK’ya yönelik ciddi bir tepki gösterdiğini belirterek, çözüm süreci gibi akıbeti belli olmayan usullerle teröre çare arayışlarından en büyük zararı Kürtlerin gördüğünü kaydetti. AK Parti’nin 2002’den beri terörü tırmandırdığını savunan Merkez Parti Lideri, “Küresel çapta bütün terör örgütlerini büyüttü. İçeride de PKK’yı güçlendirdi. PKK nasıl küresel güçlerin terör noktasında başımıza ettiği bir belaysa, AK Parti de küresel güçlerin dizayn ettiği bir beladır. İkisinden de kurtulmamız gerek” ifadelerini kullandı.

Merkez Parti Lideri Prof. Dr. Abdurrahim Karslı, terörün tam demokrasiyle ve siyasi, mali desteğinin kırılarak biteceğini sözlerine ekledi.