Prof. Karslı: ‘Ülkede iki başlı yönetim var’

30 Mayıs 2018

Merkez Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Abdurrahim Karslı Ankara için İstanbuldan hareket etmeden önce son günlerin ana gündem maddesi olan Süleyman Şah Türbesi’ne yapılan ve büyük bir zafer olarak lanse edilen Şah Fırat Operasyonu’na dair açıklamalarda bulundu.
Karslı devlet erklerinin yaptıkları açıklamalarda her zamanki gibi çelişkiler olduğunu, yalanlarını bilgi kirliliği ile örtme derdinde olanların aynı zamanda bu sahte zaferde pay sahibi olmak için çırpındığını belirtti.

Ülke yönetiminde anlaşmazlık ve iki başlılık olduğunu söyleyen Abdurrahim Karslı sözlerini Şöyle sürdürdü:

‘Cumhurbaşkanı ile Başbakan ayrı telden çalıyorlar, çünkü Cumhurbaşkanı sözcüsü İbrahim Kalın; ‘PYD’den terör örgütü diye bahsederek bizim terör örgütüyle işimiz olmaz ve herhangi bir işbirliği yapmadık derken, Davutoğlu ise ‘PYD ve ÖSO’ya operasyon konusunda bilgi verildiğini ve bu çerçevede operasyon yapıldığını’ ifade ediyor. Dolayısıyla Cumhurbaşkanı ve Başbakan, ana muhalefetin ESAD rejimiyle hareket ettiğini söylerken kendilerinin terör örgütü ile hareket ettiğini ifade ediyorlar. Sosyal medyada da muhtelif açıklamalar yer almakta, Lösev başkanı operasyonun terör örgütlerinin bilgisi ve izni ile yapıldığı ifade edilmektedir. Bir çok sonucu olduğu gibi bu konuda da devletin üst makamdaki beyanları muhtelif ve herkes yetki ve iradenin kendisinde olduğunu ispat etme peşinde.’