Sultangazi İlçe Başkanlığı Hizmete Girdi

30 Mayıs 2018


Merkez Parti Sultangazi İlçe Başkanlığı, Genel Başkan Prof,Dr. Abdurrahim Karslı’nın da katıldığı törenle açıldı.

Açılışta konuşan Genel Başkan Abdurrahim Karslı AKP iktidarını sert bir dille eleştirdi.

AKP ve PKK’nın birlikte çalıştığını söyleyen Karslı, “Her platformda AKP’nin bir proje partisi olduğunu, PKK ile çalıştığını, İsrail’in önünde ki bütün engelleri kaldırdığını ve İsrail’in güvenliğini artırdığını, IŞİD gibi bir terör örgütü ile el tuttuğunu, Suriye, Irak, Mısır, Libya gibi bütün İslam ülkelerini küresel güçlerle beraber kana buladığını dile getiriyorum.” dedi

”Güneydoğu’da devlet yok” diyen Karslı, ”Bu devlet PKK ile beraber çalışıyor. Eski İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Hakan Fidan, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Yalçın Akdoğan bütün bunlar beraber oturup konuşup karar veriyor. Bunun delili ne? Ben hukukçuyum ağır bir ithamda bulunuyorum. Zaten istenileni yapmadığınız zaman insanlar ne diyorlar: ‘Konuştuğumuz şeyleri açıklarım ha.’ Bir şeyler konuşulmuş sözler verilmiş demek ki. Adım adım oraya gidiyor. Herkesin bir oyunu var. Ama Cenab-ı Hakkın da bir takdiri var. İnşallah arzu ettiklerini yapamayacaklar. Gerçekten sıkıntıdadırlar” şeklinde konuştu.

Güneydoğu’dan gelen hakim ve savcılarla konuştuğunu kaydeden Merkez Parti Genel Başkanı Prof.Dr. Abdurrahin Karslı, ”Hakim ve Savcılar davalar az geliyor artık diyorlar. Çünkü kendi mahkemeleri var. Herkes, halının altından kaydığının farkında. Bu millet inançlı millet. Devleti içinde oturduğu evi gibi zanneder. Evde sıkıntılar olabilir ama evi başına yıkmaz.”dedi

Yaşanılan dönemin en büyük sıkıntılarından birinin de STK’ların susturulması olduğunu söyleyen Karslı, STK’larla beraber cemaatlerin de bu dönemde susturulduğunu artık kokuşmuşluğun zirve yaptığını belirtti.

Açılışta konuşan Sultangazi İlçe Başkanı Hasan Basri Özdemir, “15 yıldır ilçede ikamet ettiğini belirterek, “Sultangazi’nin sorunlarını çok iyi biliyoruz. İlçemizin en büyük sorunları arasında işsizlik ve mülteci sorunudur. Özellikle 4 mahallemizi çarpık bir yapılaşma ve tramvay hattı birbirinden ayırmıştır. Tramvay hattı güzergahında birçok can kaybı yaşanmıştır.” dedi.

Merkez Parti Sultangazi İlçe Başkanı Hasan Basri Özdemir ise konuşmasında neden Merkez Partisi? Sorusunu da açıklık getirdi.

Özdemir, “Partimiz ‘önce insan’ sloganıyla siyaset arenasındaki yerini aldı. Bizlerde ‘Önce insan’ düşüncesini benimsemiş, kimseyi ötekileştirmeyen, herkesi kucaklayan, hak ve hukuktan yana olan bu partide yer almaktan onurluyuz ve gururluyuz. Partimizin logosu adalet terazisi de misyonumuzu anlatmaktadır.”dedi

Merkez Parti’nin tıkanan siyasetin çözüm odağı olduğunu kaydeden Özdemir, “Genel Başkanımız Sayın Abdurrahim Karslı’yı Haziran ayında yapılacak seçimlerde Allah’ın izniyle Başbakan yapacağımıza, partimizi iktidara taşıyacağımıza inanıyorum.” diye konuştu.