Tümen: “Kubilay ve arkadaşlarını rahmetle anıyoruz”

30 Mayıs 2018

Merkez Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Aydın Tümen ölümünün 84. yılında Asteğmen Kubilay ve arkadaşlarını rahmetle andıklarını belirtti.

Tümen yazılı bir açıklama yaparak şöyle dedi :

“Bundan 84 yıl önce İzmir’in Menemen ilçesinde genç Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı gerici ayaklanma girişiminde katledilen öğretmen Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay ile bekçi Şevki ve bekçi Hasan’ı rahmetle anıyoruz.
Bireyi özgürleştiren, topluma saygın bir kimlik ve milli bilinç kazandıran ‘Yurtta Sulh, Cihanda Sulh’ diyerek insanlığın barış içerisinde yaşamasını temel ilke olarak benimsemiş düşüncenin, çağdaş toplumsal kurallarını içine sindiremeyenler, dün olduğu gibi bugün de, Mustafa Kemal Atatürk ve Türkiye Cumhuriyeti’ne saldırmaya devam etmektedirler. Milli bilince sahip Türkiye Cumhuriyeti’nin evlatları buna fırsat vermeyecektir.
‘Hürriyet ve bağımsızlık benim karakterimdir’ diyen bir milletin bu baskılara, saldırılara boyun eğeceğini düşünmek aymazlıktan başka bir şey değildir. Bu millet, dişiyle, tırnağıyla kazandığı devrimlerini ve özgürlüğünü koruyacak ve yaşatacaktır. Cumhuriyet şehitlerimizi minnet ve şükranla anıyor, hatıralarını sonsuza kadar yaşatacağımızı dosta, düşmana hatırlatıyoruz.