Uğur Aksöz “Bürokratlar, AKP hükümetinin hiç bir uygulamasının altına imza atmamalı”

30 Mayıs 2018

Merkez Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Uğur Aksöz, AKP’nin, Meclis’te yapılan Yüce Divan oylamasında 276 sayısına ulaşamaması nedeniyle, güvenoyu alamadığının ortaya çıktığını, bu nedenle bürokratların, AKP hükümetinin hiç bir uygulamasına imza atmaması gerektiğini söyledi.

AKP’nin içerisinde hükümetin icraatlarından memnun olmayan 50’ye yakın milletvekili olduğuna dikkati çeken Aksöz, “Dört bakan için yapılan oylamada 50’ye yakın fire, AKP hükümetine kendi içerisinde güven duyulmadığının da göstergesidir. Meclis aritmetiğinde gerekli olan 276 sayısını bulamayan bir hükümete “Topal Ördek” denir. AKP de topal ördek olmuştur. Biz şimdi buradan tüm bürokratlara sesleniyoruz. AKP hükümetinin aldığı hiç bir kararın altına imza atmasınlar uygulamaya koymasınlar. Suçlu duruma düşerler, yanlış yaparlar” dedi.

Merkez Parti’nin 2015 Haziran seçimlerinde iktidara gelerek, AKP’den hesap soracağına da dikkati çeken Uğur Aksöz “Çıkardıkları şahıslara uygun kanunların, yolsuzlukların, haksızlıkların, hukuksuzlukların hesabını teker teker seçimlerden sonra soracağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Ayrıca her şeyi göze alarak dürüst davranıp, kendi hükümetine karşı menfi oy kullanan AKP Milletvekillerini kutluyorum ve kapılarımızın böyle dürüst ve cesur milletvekillerine açık olduğunu hatırlatıyorum” diye konuştu.